Immunitás
Az immunitás az élő szervezet azon képessége, hogy sikeresen reagáljon egy potenciálisan veszélyes anyagra, amely vagy a külső környezetből hatolt be, vagy a szervezeten belülről származik ( azonosítás, felkutatás, ártalmatlanítás és kiiktatás ). Ez lehet élelmiszer, méreg vagy más idegen vagy mérgező anyag, vírus, baktérium stb. Az immunrendszer fontos része a nyirokrendszer, amely olyan szerveket foglal magában, mint a thymus, a lép, a csontvelő és más nyirokszövetek, valamint a máj és a belek. A központi idegrendszerrel és a hormonrendszerrel együtt biztosítják a szervezet általános egyensúlyát és védenek bennünket a betegségektől.
#showmore#
Veleszületett és szerzett immunitás
Születésünkkor immunitást kapunk - ezt nevezzük veleszületett immunitásnak, amelyet nem tudunk befolyásolni. Tudományosan bizonyított, hogy ereje a születési formától is függ. Az a mód, ahogyan a világra jöttünk, és maga a születés során tapasztalt baktériumok hónapokra vagy évekre meg fogják jelölni a további életünket. Pozitívan vagy negatívan...
A következő "sorsunk" már a saját kezünkben van. Immunrendszerünk általános állapotáról nap mint nap mi döntünk különböző módon, aminek gyakran nem is vagyunk tudatában - erről bővebben az alábbi sorokban...
Az immunitás egyik formája a szerzett immunitás - ezt például védőoltással vagy egy fertőzés legyőzésével és antitestek kifejlesztésével szerezzük meg. Ha egyszer legyőztük a legtöbb gyermekkori fertőző betegséget, életünk végéig immunisak vagyunk ellenük.
Mitől függ az immunitásunk?
Az immunitást több tényező befolyásolja. A vírusokon és baktériumokon kívül, amelyek egész évben edzik immunitásunkat, az immunitást gyengíti az egészségtelen táplálkozás, a testmozgás vagy az alvás hiánya, az általános életmód, a változó időjárás, bizonyos típusú gyógyszerek (különösen antibiotikumok),dohányzás, drogok, alkohol, depresszió, negatív érzelmek ( szomorúság, harag, félelem, szorongás) és a stressz, különösen a krónikus jellegű. Nem véletlenül mondják, hogy a stressz immunitásgyilkos. A stressz az, ami gyakran az immunrendszer túlreagálását eredményezi, ami krónikus gyulladásba vagy autoimmun betegség kialakulásába torkollhat. Ezért fontos, hogy megtanuljuk "kordában tartani".
Fotó forrása: www.freepik.com
Melyek az immunrendszer károsodásának leggyakoribb megnyilvánulásai?
A legyengült vagy csökkent immunitás elsősorban a következőkben nyilvánul meg:
- visszatérő légúti fertőzések ( mandulagyulladás, influenza, megfázás)
- nőgyógyászati gyulladások, beleértve a candidiasis-t is.
- krónikus húgyúti gyulladások
- bőrproblémák - gyakori herpesz, afták és szájzugok, sebgyógyulási zavarok.
- általános fáradtság, rossz közérzet és kimerültség érzése.
- ízületi fájdalom
Súlyosabb állapotok, amikor a gyulladás a belső szövetek károsodását eredményezi, a krónikus gyulladásos és autoimmun betegségek, mint például az atópiás ekcéma, a lupusz, a pikkelysömör, az asztma, a Crohn-betegség, a fekélyes vastagbélgyulladás, a szklerózis multiplex, a cukorbetegség, a cöliákia, az autoimmun hepatitis, a pajzsmirigygyulladás, a reumatoid artritisz és mások. Ezek olyan állapotok, amikor az immunitás a szervezet ellen fordul, és saját egészséges sejtjeit támadja meg.
Immunitás és a bélmikrobiom.
Az eddigi kutatások és az azokból nyert ismeretek alapján ma már tudjuk, hogy bélrendszerünk egészségét elsősorban az étrendünk összetétele befolyásolja, és hogy az emésztőrendszer egésze kulcsszerepet játszik az immunitás megfelelő működésében. Egészséges bélrendszer és emésztőrendszer = optimális immunitás. Az emésztőrendszeren keresztül, amelynek felülete körülbelül 150-szer nagyobb, mint az emberi bőré, szervezetünk a legnagyobb számú mikroorganizmussal kerül kapcsolatba. A potenciálisan veszélyes anyagokkal való érintkezés kockázata itt nagyon nagy, de a természet ezt zseniálisan elrendezte. A szervezet összes immunsejtjének több mint 60-70%-a az emésztőrendszerben koncentrálódik, így biztosítva számunkra a védelmet. Ezért mindig szem előtt kell tartanunk, hogy az étkezésünk módja és az ételválasztásunk rendkívül fontos az immunitásunk szempontjából, és érdemes tudatosan odafigyelni rá. Célszerű tehát előre megtervezni a bevásárlást, a főzést és az étkezést, és elegendő időt hagyni magunknak az emésztésre.
Mit tehetünk még az immunitás erősítése érdekében?
Ha azt szeretnénk, hogy immunrendszerünk sokáig jól működjön, jó, ha támogatjuk alapvető funkcióit, ideális esetben természetes módon.
Számos hatékony gyógynövény, valamint ásványi anyag és vitamin közül választhatunk.
A szervezet immunitását támogató vitaminok és ásványi anyagok közé tartozik különösen a C-vitamin, a D-vitamin, a szelén, a cink.
A betaglükánok - amelyek az osztrigagombában találhatók - szintén fontos szerepet játszanak az immunitás erősítésében, akárcsak a karotinoidok - amelyekben gazdag a homoktövisolaj, amely szintén az egyik leggazdagabb természetes C-vitaminforrás.
Az egyéb, magas természetes összetevőket tartalmazó táplálékkiegészítők, mint például a kurkuma, a propolisz, az echinacea, a kerti sarkantyúka, a chaga, a sárkányvér, a mumio, a moringa stb. szintén pozitív hatással vannak az immunitásra. A bélmikrobiomot és a benne élő baktériumok optimális arányát a probiotikumok és prebiotikumok (rostok, cikória, inulin stb.) rendszeres használatával szintén pozitívan lehet befolyásolni.
Erősítse egész családja immunitását hatékony, energiával és vitaminokkal teli természetes termékeinkkel. A gyerekek imádni fogják a finom ízű cukorkákat vagy a szirupot. A felnőttek számára egy prebiotikumokkal teli ital vagy immunitástea segít beindítani a napot. Egy lépést előre is tehet, ha egy teáskanálnyi halolaj, cédrus vagy homoktövisolajat ad a reggeli zabkásához vagy joghurtjához. Idősek számára a jobb emésztés érdekében komplex összetevőket - emésztőenzimeket és egyebeket - tartalmazó termékeket állítottunk össze. Az immunitást is serkentő feketeköményolaj szintén segít harmonizálni az emésztést.
Természetesen a rendszeres mozgás a friss levegőn, az edzés, a megfelelő mennyiségű, ideális esetben szerves formában bevitt vitaminok, a változatos és táplálkozásilag kiegyensúlyozott étrend, amelyben korlátozni kell a finomított cukrokat és az egészségtelen zsíros zsírokat, a félig feldolgozott és egyéb iparilag feldolgozott élelmiszereket, természetesnek kell lennie. És ne feledkezzünk meg a rendszeres tisztítókúráról sem böjt vagy tavaszi méregtelenítés formájában. Kifejezetten erre a célra kifejlesztett termékünk - a 2 hónapos méregtelenítő kúra - szintén segít beindítani szervezeted természetes tisztító funkcióit.
Továbbá ugyanilyen fontos, hogy megtanuljon rendszeresen pihenni. Számos hatékony technika létezik, mint például a meditáció, a légző- vagy jógagyakorlatok, a séta, a masszázs, az akupresszúra stb. Ezek segítenek megszabadulni a mérgező gondolatoktól és kitisztítani az elmét.
A jutalmad az immunrendszered megfelelő működésének fokozatos helyreállítása és az általános egyensúly visszanyerése lesz, amelyre mindannyiunknak szüksége van az egészséges és boldog élethez.
A sungit - egyedülálló természetes ásvány, amely tulajdonságainak köszönhetően természetes vízszűrőként funkcionál - javíthatja a minőségét, csökkentheti a sugárzás emberi...
A Befungin - tinktúra szibériai Chaga kivonattal hatékony természetes kiegészítő, amely támogatja az immunitást, az emésztést és az általános vitalitást. A bioaktív vegyületek...
Keresi a módját, hogy visszanyerje energiáját? A borostyánkősav egy természetes anyag, amely hatékonyan támogatja a sejtek anyagcseréjét, és segít a szervezetnek jobban...